Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies.


Úvod » DŘEVĚNÉ UDÍRNY » Zahradní dřevěná udírna SERPENCIE S NEREZ STŘECHOU


        

Zahradní dřevěná udírna SERPENCIE S NEREZ STŘECHOU

skladem

 

Číslo produktu: U1001N
Materiál: kov/smrkové dřevo
Cena bez DPH: 18 884 Kč
Cena s DPH (21 %):
22 850 Kč

Popis zboží

 

Dřevěná zahradní udírna Serpencie s nerezovou střechou

Zahradní udírna SERPENCIE je mobilní zařízení určené pro domácí používání ve venkovních prostorách. Tento výrobek slouží k uzení či douzování masa a masných výrobků k tomu určených, sýrů, ryb, zeleniny a ořechů. Udírna Serpencie není určena pro komerční využívání. Informační brožura spolu s návodem k obsluze je přiložena k udírně.

Dvouplášťové topeniště s ohništěm:

je vyrobeno z ocelového plechu. Samostatně uzavřené ohniště je vmontováno vně. Topeniště má dvoje dvířka, vyjímatelný rošt a ve spodní části popelník. Spodní dvířka jsou opatřeny vzduchovými průduchy k regulaci teploty a kouře v udicí komoře.

Pro zabránění vyšlehnutí plamenů jsou nad topeništěm umístěny ocelové desky tak, aby bylo znemožněno vyšlehnutí plamene. Kouř je tím směrován serpentýnami (odtud Serpencie) vzhůru.

Topeniště je z venkovní strany ošetřeno žáruvzdorným nástřikem v barvě tmavého antracitu až černé. Tato úprava není antikorozní. Topeniště z vnitřní strany není ničím povrchově ošetřeno.

Udicí prostor:

dřevěná udicí komora je vyrobena ze smrkového dřeva. Vnitřní prostor pro uzení  je 460 x 460 x 1000 mm. Po bocích komory jsou lišty , do kterých se vloží 4 udírenské hůlky.  S udírnou dodáváme 6 ks nerezových háčků. Předpokládaná kapacita je cca 10 kg masa, záleží na velikosti jednotlivých kusů. Rozměr dvířek: 550 x 400 mm.Nad dvířky je umístěn teploměr se sondou 160 mm pro udírny s rozsahem 0 - 120°C. Dřevěná komora není nijak povrchově upravena. Možnost vlastního ošetření je možný.

Vně dřevěné komory je systém k zachytávání odkapávajícího tuku z nerezové oceli, záchytné nerezové síto a nerezová miska. Vše je možno, po odstranění hrubých nečistot, mýt v myčce na nádobí.

Dřevěná část je přes aretační výstupky na bocích topeniště připevněna k topeništi šrouby. Udírna je snadno rozložitelná a díky dvěma uchům na topeništi je mobilní a přenosná.

Komínek s otočnou stříškou

je vyroben z nerez ocelového plechu. Komínek se stříškou můžete vysunutím z komínku na stříšce dle potřeby pootáčet tak, aby kouř co nejméně obtěžoval okolí, podle směru větru.

Dřevo, štěpka

K uzení v udírně Serpencie se používá  dřevo dostatečně suché, zbavené kůry a jiných nečistot naštípané na větší kusy (síla cca 7cm).  Dřevo chemicky ošetřené (barva, mořidlo), s nežádoucími příměsemi, plísněmi,  napadené houbovými chorobami velmi negativně ovlivní výsledek uzení. Vhodné tvrdé dřevo např. buk, olše, přičemž buk je výhřevnější. Tvrdé dřevo pomaleji prohořívá. Pro intenzivní kouř lze použít i štěpku nebo piliny různé hrubosti, mokud možno zbavenou jemného prachu, bez olejových příměsí, které se mohou vyskytnout při zpracování štěpky či pilin.

 

Výška udírny:                                         1820 mm

Celkové rozměry:                                   500 x 500 x 1820 mm

Vnitřní prostor pro uzení:                      460 x 460 x 1000 mm

Rozměry dvířek komory:                        400 x 550 mm

Rozměry topeniště:                                500 x 500 x 550 mm

Výška komínku:                                     270 mm

Celková hmotnost:                                 77 kg

 

Přeprava udíren

udírny zákazníkovi doručujeme přepravní společností TOPTRANS na paletě. Cena dopravy se odvíjí od skutečné vzdálenosti a hmotnosti zásilky. Zákazník je kontaktován a cena dopravy je vždy dohodnuta předem. Osobní odběr v Břeclavě vítáme.