Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies.

KONTAKT

Fečanin s.r.o.
Na Valtické 705/72
691 41 Břeclav 4
tel: +420608462546
obchod@fecanin.cz
obchod@fecanin.cz

Úvod » UDÍME SÝRY

UDÍME SÝRY

Uzení sýrů se stává v domácnostech stále oblíbenější činností. Často se k sýru přidávají různé ingredience, aby v závěru uzení jsme poznali různé chuti sýrů i když na začátku je vždy jeden stejný základ. Mnozí gurmáni využívají k ochucení uzeného sýru pepř, olivy, různé bylinky či kousky uzenin.

My Vám nabízíme naši novinku - směs koření Ohnivá mozaika s chilli papričkou a Bylinky a květy s mořskou solí.

Výhodou našeho koření je jednoduchost použití a v neposlední řadě zajímavý vzhled uzeného sýru. Koření není těžké, takže při uzení nespadne "na dno" a nenakupí se tak do jednoho místa, ale zůstane uvnitř sýru rovnoměrně.

Jak na to?

Sýr vhodný k uzení (nejlépe 30% tuku) nakrájejte na kostičky cca 1,5 cm velké. Po té kostičky obalte v koření a naplňte střívko. Sýr naplňte tak, aby byl mezi kostičkami prostor pro vnikání udícího kouře přes střívko. Ke konci uzení zvyšte teplotu v udírně, aby se sýrové kostičky spojily, z udírny vyjměte a nechte důkladně vychladnout. Ohnivá mozaika vytvoří žluto oranžovou kresbu v sýru, Bylinky a koření pak zeleno žlutou kresbu.

Nedoporučujeme větší kus sýru v koření obalit. Při uzení se na sýru může vytvořit krusta, která zamezí udícímu kouři dostat se dovnitř sýru. Jak udit větší kus sýru, najdete v našem návodu v krabičce, protože...

NOVĚ jsme vše potřebné pro uzení sýrů jsme  vložili do krabičky. Dárkové ilustrované krabičky. Tento dárek s podrobným kompletním návodem určitě pomůže a potěší.


Určitě stojí za to naši novinku vyzkoušet!

Náš tip: obě směsi koření se dají také využít k výrobě lehkých nebo sýrových pomazánek a omáček. Výborné i jako studené omáčky k uzené rybě...

Řadit podle 
Výrobce  

novinka